Koninklijke Ieperse Turnkring

Kleuter

TTM C - West-Vlaams kampioenschap in Nazareth

In het weekend van 29 en 30 januari 2022 vond het West-Vlaams kampioenschap in Nazareth plaats voor onze jongste C-gymnasten. Op zaterdag was het de beurt aan C11-12.

Voor C11 was dit nog niet van tel mits zij nog te jong zijn. Ze turnden alvast een enorm nette wedstrijd. Madeleine Vandevoorde had wat pech aan barre. Maar ze blies ons omver met een knappe balkoefening en werd beloond met een mooie 6e plaats. Juliette Boudry had eveneens wat pech aan brug ongelijke leggers. Maar ze toonde ons een mooie, zelfverzekerde grondoefening. Gaelle Van Gheluwe maakte een mooie sprong en gaf ons een show moment op vloer.

Onze C12 hebben uiteraard ook hun best gedaan. Ze hadden maar twee weken de tijd om wat nieuwe elementen uit te proberen. Raquel Ramboer turnde een knappe streksalto op vloer. Ella Vlaemynck deed voor het eerste haar salto uitstap en Birsen Dumez probeerde voor het eerst haar overslag salto. Laura Degrauwe kon jammer genoeg niet deelnemen aan de wedstrijd.

Op zondag was het de beurt aan Lente Verstraete en Soetkin Vandeghinste van C13. Na een zenuwachtige start met enkele vallen aan balk, zetten ze beiden zeer mooie oefeningen neer aan grond.

Zowel de meisjes als de trainsters zijn tevreden van hun wedstrijd en beginnen terug met volle moed te oefenen voor de volgende wedstrijd over twee weken.

Proficiat aan alle meisjes! Nu gaan we duimen voor onze grootste C-gymnasten die komend weekend wedstrijd hebben in Mortsel.

TTM C in Leopoldsburg

Zaterdag 5 februari hadden de jongste C-gymnasten hun vijfde PV-wedstrijd in Leopoldsburg. Madeleine Vandevoorde en Juliette Boudry (C11) deden het uitstekend. Een goeie start aan grond, gevolgd door afgewerkte oefeningen aan barre en sprong en eindigden met een verzorgde balkles zonder vallen. Ze hebben hetzelfde eindtotaal en worden beloond met een mooie 4e plaats.

Ella Vlaemynck, Birsen Dumez, Laura Degrauwe en Raquel Ramboer (C12) hadden wat pech gehad aan verschillende toestellen. Een zenuwachtige start aan balk met enkele vallen, maar bleven positief ingesteld en zette hun beste beentje voor aan de andere toestellen.

De PV-wedstrijden voor onze jongste C-gymnasten zit erop. Nu afwachten op de selecties voor het Vlaams Kampioenschap.

TTM C West-Vlaams Kampioenschap 2022

Op zondag 13 februari 2022 hadden Soetkin Vandeghinste en Lente Verstraete (C13) op zondag hun laatste PV-wedstrijd in Leopoldsburg. Soetkin heeft haar beste wedstrijd tot nu toe geturnd door op elk toestel een mooie oefening te turnen tot in de puntjes afgewerkt. Lente heeft wat pech gehad en enkele keren gevallen, maar heeft moedig doorgezet en behaalde zo nog steeds een mooi resultaat.

Zaterdag 19 februari 2022 turnden onze oudste C-gymnasten hun laatste PV-wedstrijd in Lendelede, tevens het West-Vlaams Kampioenschap.
Britt Sohier (C14) en Marthe Milleville (C17) mochten als eerste de spits afbijten. Britt had de wedstrijd goed gestart, maar had wat pech aan de brugoefening. Marthe turnde opnieuw verzorgde en gemotiveerde oefeningen waardoor ze beloond werd met een schitterende 2e plaats op het West-Vlaams Kampioenschap.
Ileana Depover (C16) turnde haar beste wedstrijd met een balkles zonder vallen en werd daardoor beloond met een fantastische 3e plaats op het West-Vlaams kampioenschap.
Jorien Depreitere (C18+) mocht als laatste de spits afbijten. Met een nieuw element aan sprong die ze voor het eerst uitvoerde op wedstrijd en een verzorgde grond en balkoefening turnde ze haar beste wedstrijd tot nu toe.

Met twee podiumplaatsen voor KIT, enthousiaste gymnasten en trotse trainsters sluiten we de PV-wedstrijden af. Nu spannend afwachten op de selecties van het Vlaams Kampioenschap.
Proficiat meisjes!

TTM C-meisjes starten seizoen in Hoogstraten

Dat het wedstrijdseizoen goed is ingezet, hebben jullie alvast kunnen merken. 
Ook de eerste lichting van onze oudste C-gymnasten TTM heeft er zijn eerste wedstrijd op zitten. De dames moesten vroeg uit de veren om naar Hoogstraten te vertrekken, al was dat niet voor niets.

Marthe Milleville turnde een constante wedstrijd en overtrof haarzelf aan de grond met een score van 15.05. Dat alles was goed voor een gedeeld eerste plaats in de categorie C12.
Chloë begon de wedstrijd goed aan grond en zette de hoogste score neer aan sprong. Helaas zorgden enkele vallen en een lage startwaarde op de balk voor wat pech, wat haar uiteindelijk een 27e plaats opleverde op 75 gymnasten.

Bij de C14 behaalde Elise een knappe vijftiende plaats op 38 gymnasten. Onder meer een verzorgde sprong en energieke grondoefening hielpen haar naar die plaats. Goed begonnen, meiden!

TTM I9 op PV te Haacht

TTM I9 turnde op 5 februari in Haacht de tweede en tevens ook laatste wedstrijd van het seizoen.

4 van de 5 dames ( June Leroy, Laurie Tiberghein, Gloria Vervaeke en Marie-Lynn Oda)  moesten daarvoor heel vroeg uit de veren en turnden hun eerste toestel uitstekend. Met 3 haalden ze de hoogste startwaarde. Van rek trokken ze naar balk, waar uitzonderlijk geen enkele val werd genoteerd.

Vloer was hun derde toestel. Daar telden waren wel enkele missers,  puur van de stress.  Niets aan te doen, dit hoort er ook soms bij.  Op sprong maakten ze allen een goeie beurt.  Het resultaat was wederom uitstekend.  Gloria Vervaeke mocht een gouden medaille meenemen naar huis en de andere meisjes werden beloond met een zilveren medaille,

Deze meisjes turnden allen een mooi seizoen en maakten hun trainster en supporters heel trots.

TTM West-Vlaams kampioenschap B-niveau Brugge

Op zaterdag 12 maart en op zondag 13 maart 2022 trokken alle B gymnasten van KIT Ieper naar Brugge. Daar ging de tweede wedstrijd toestelturnen meisjes van dit seizoen door. 


Ellen Bruneel, Emmy Delporte en Anouk Pecceu (B16+) toonden meteen het goeie voorbeeld! Ellen turnde aan alle toestellen zeer netjes en werd hiermee tweede op dit West-Vlaams kampioenschap en zevende allround. Anouk turnde stabiele en nette oefeningen aan elk toestel. Anouk werd 6de op het West-Vlaams kampioenschap en 11de allround. Na enkele blessures kon Emmy opnieuw een wedstrijd turnen! Emmy turnde voor het eerst haar salto rug op balk! Hiermee werd ze 12de op het West-Vlaams kampioenschap en 20ste allround van de 36 deelnemende gymnasten binnen deze leeftijdscategorie. 


Nine Gore (B14) en Jana Ketels (B15) kwamen zaterdagavond hun wedstrijd turnen in Brugge. Ook deze meisjes deden het zeker niet slecht! Nine kon door een blessure niet deelnemen aan de eerste wedstrijd van dit seizoen. Hierdoor had ze heel wat stress. Ondanks enkele vallen op de wedstrijd werd ze toch mooi 11de op 27 deelnemende gymnasten. Helaas moest Camille Baratto deze wedstrijd missen wegens de griep. Jana Ketels turnde mooie oefeningen en werd beloond met een 9de plaats. 

Op zondag kwamen de jongere B gymnasten aan bod. Sara Guaillas Calva en Juliette Vlaemynck (B11) turnden allebei een zeer mooie wedstrijd. Juliette stond lange tijd in de top drie. Helaas had ze heel wat pech aan barre en moest ze haar top drie plaats afgeven. Sara werd knap 8ste, Juliette werd knap 16de op 63 deelnemende gymnasten binnen deze leeftijdscategorie. 

Oona Debruyne, Jana Bryon en Ariana Costa (B10) turnden een mooie wedstrijd. Ariana had wat pech aan sprong en brug. Dit zal ze de volgende wedstrijd zeker terug recht zetten. Oona en Jana werden beloond met een zilveren medaille. Door de pech van Ariana kon ze net geen zilveren medaille bemachtigen, Ariana kreeg een bronzen medaille. 

In het weekend 26-27 maart gaan Ellen Bruneel, Emmy Delporte en Anouk Pecceu (B16+) naar Hasselt voor hun laatste voorronde. Ook Oona Debruyne, Jana Bryon en Ariana Costa (B10) gaan naar Hasselt. Daarna weten we of deze meisjes een selectie voor het Vlaams kampioenschap behaalden. 
Op 23 april mogen Sara Guaillas Calva, Juliette Vlaemynck (B11), Nine Gore, Camille Baratto (B14) en Jana Ketels (B15) naar Tielt voor hun laatste voorronde.