Koninklijke Ieperse Turnkring

Kleuter

Meisjes TTM C 15+ turnden in Hoogstraten hun eerste PV

In de ochtend van zaterdag 29 januari mochten Jana Ketels (C16) en Laura Devoldere (C16) de spits afbijten in Hoogstraten. Jana turnde een vlotte brugles met opzwaaien die we eerder op training nog nooit gezien hadden. Laura deed voor het eerst na een lange tijd haar tsukahara door met een vaste landing. Op balk konden de meisjes hun stress niet onderdrukken en hadden ze enkele wiebels en vallen. Met een glimlach turnden de meisjes mooie grondoefeningen. Deze prestaties zorgden voor een welverdiende 2de plaats voor Laura en een 7de plaats all round voor Jana.

In de avond was het de beurt aan Ileana Depover (C17) en Britt Sohier(C15). Beiden starten ze goed op sprong, waarnaar ze doorgingen naar damesbrug. Daar liet Britt helaas enkele puntjes liggen. Ze herpakte zich en ging met volle moed door. Op balk probeerden ze beiden een zo stabiel mogelijke oefening te tonen, maar toch waren er enkele vallen. Ze sloten hun wedstrijd af met mooie grondoefeningen. Ze behaalden respectievelijk een mooie 20ste en 37ste plaats. Voor Ileana was dit ook het West-Vlaams kampioenschap waar ze een 10de plaats behaalde.

We kijken alvast positief uit naar de volgende wedstrijd. Proficiat meisjes!

Nieuwe flikrol voor tumbling

Het bestuur van KIT nam de beslissing om zelf een flikrol aan te schaffen met de incentives verkregen van de GymFed wegens het voldoen aan de kwaliteitsnormen 2017.
De tumblers zijn alvast in de wolken met hun nieuw toestel en flikken er op los. De tumblingtrainers zijn ook in extase : ze kunnen hun rug sparen en toch assisteren bij het aanleren van een flik, overslag,... aan onze 120 tumblers!     

Nieuwe turnzaal is vergund

De bouw van een nieuwe turnzaal in de buurt van de sporthallen op de Leopold III-site werd vergund. “Die zal tussen sporthal 2 en de atletiekpiste worden opgetrokken. De kleedkamerkiosk die er nu staat, verdwijnt.” De zaal zal dienst doen als turnsporthal en komt er op vraag van de Koninklijke Ieperse Turnkring (KIT). “De ruimte zal zo’n 1000 vierkante meter beslaan. De toestellen, die voldoen aan alle voorwaarden voor competitieturnen blijven dus ter plaatse. Het gaat om turntoestellen, matten, kuilen en trampolines.

De start van de bouwwerken ingepland in februari/maart en verwacht wordt dat de turnkring er eind 2018, begin 2019 kan turnen.     

OpenTURNdag op 1 september

De Koninklijke Ieperse Turnkring organiseert op zaterdag 1 september haar jaarlijkse OpenTURNdag. Op die dag verwelkomen we jong en oud(er) geweld in de Ieperse sporthallen voor een waar turn tafereel. We zetten namelijk het nieuwe turnseizoen in met turncircuits en initiatielessen. Zo kan uw jong turntalent meteen proeven van het gymnastiekleven in de Koninklijke Ieperse Turnkring. Enkele gymnasten geven tussendoor turndemo’s en er wordt speciaal voor deze OpenTURNdag een airtrack uitgerold. ‘Een air-watte?’, vraagt u zich misschien af. Wel, onze airtrack geeft net dat extra beetje vering om een turnoefening (zeg maar een salto bijvoorbeeld) uit te voeren. Maar kom dat vooral gewoon eens uittesten op 1 september.Wie het turnen liever aan zich voorbij laat gaan, kan zich uitleven in het springkasteel en kan terecht in onze KIT-bar voor een snelle hap en een drankje. Lieten we trouwens al vallen dat de KIT OpenTURNdag gratis is? Wel, de openTURNdag kost u geen cent. Behalve misschien het inschrijvingsgeld voor een gans jaar turnplezier van uw aanstomend turntalent. Reserveer alvast zaterdag 1 september 2018 in uw agenda, de Koninklijke Ieperse Turnkring verwelkomt graag op hun OpenTURNdag. U komt toch ook?OpenTURNdag | Zaterdag 1 september 2018 | 14u-17u | Sporthal 1 (Leopold II-laan)

openTURNdag 2 september 2017

11de openTURNdag 

Zat. 2 september 2017 van 14.00 u. – 17.00 u
Sporthal 1, turn- & polyvalente zaal
Sportcentrum Ieper

Geen schoenen in de zaal !
GRATIS
  • Turndemo’s & -circuits
  • Initiatielessen
  • Springkasteel
  • Tumbling 

Officiële inschrijvingsdag KIT


betaling met bancontact mogelijk

IEDEREEN WELKOM !

Paastornooi 2023 Recrea groepen

Het Paastornooi in Vlamertinge is een wedstrijd PER toestel. De gymnasten worden beloond met extra veel medailles én al dan niet een beker als zij het podium mogen beklimmen.
Voor de meisjes wordt gewerkt aan grond, damesbrug en balk.
Voor de jongens aan rek, herenbrug en grond.

Opgelegd werk - meisjes.
11 jaar – full KIT-podium aan de grond!
Noor Dumon nam de 2de podiumplaats aan de damesbrug, 16de aan balk en werd meer dan verdiend 1ste aan de grond.

Elene Feys-Jaques werd 5de aan de damesbrug, 5de plaats aan balk en 2de aan de grond.

Elise Marquant werd 6de aan de damesbrug, 9de aan balk en 3de aan de grond.

Marie-Lou Decru werd 14de aan de damesbrug en 18de aan balk. Aan de grond verloor Marie-Lou 1 punt van haar startwaarde waardoor ze 9de werd. Zo jammer voor onze Marie-Lou!

12 jaar
Bo Andries mocht op het podium de 2de plaats innemen voor haar oefening aan de balk, Bo werd 5de aan damesbrug en 7de aan de grond.

Nore Goudeseune werd 5de aan balk, turnde een prachtige oefening aan damesbrug en mocht de 3de podiumplaats innemen en werd 8ste aan grond.

Juliette Depuydt had tegenslag aan balk en werd 8ste, aan damesbrug turnt Juliette niet de moeilijkste oefening waardoor haar score ook lager is. Juliette werd 9de aan damesbrug en 6de aan de grond.

Opgelegd werk - jongens.
12 jaar
Sören Wolfs zoals we gewoon zijn van hem moeilijke oefeningen met een aantal podiumplaatsen als gevolg. Hij werd 1ste aan vloer en rek en 2de aan herenbrug.

Vrij werk - meisjes
13 jaar:
Ella Vlaemynck mocht drie maal de 1ste podiumplaats innemen en werd 1ste aan damesbrug, 1ste aan de balk en 1ste aan de grond.

Laura Degrauwe werd 4 aan damesbrug, 4de aan balk en mocht ook het podium op voor haar wedstrijdoefening aan de grond met een verdiende 2de plaats.

15-16 jaar
Lieke Vervisch turnde een prachtige balkoefening en werd verdiend 1ste. Ook aan de damesbrug turnde Lieke een heel mooie oefening en werd ze 2de. Aan de grond werd Lieke 4de.

Jill Bertier werd 5de aan balk. Aan damesbrug nam Jill een verkeerde start dat haar helaas een podiumplaats koste waardoor Jill met moest stellen met een 7de plaats. Zo jammer Jill!
Jill werd 7de aan de grond.

Auke De Ruytter werd 8ste aan balk, 12 aan damesbrug en 10de aan de grond.

Annette Devoldere had tegenslag aan balk en moest enkele valletjes incasseren waardoor Annette een 10de plaats innam.
Aan de damesbrug herpakte Annette zich volledig en werd er meer dan verdiend 1ste. Ook aan de grond hield Annette de eer hoog en werd ze 1ste.

Vrij werk - jongens
15+ jaar
Staf Redant turnde een mooie wedstrijd en mocht drie keer het podium op!
Staf werd 2de aan herenbrug, 2de aan rek en 2de aan de grond.