Koninklijke Ieperse Turnkring

Kleuter

KIT RECREA TTM prominent aanwezig op het podium tijdens het Westhoektornooi

KIT RECREA TTM beleefde een topweekend voor de gymnasten 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-16 en de categorie 17+ jaar!
Ze behaalden 11 keer GOUD, 9 keer ZILVER, 8 keer BRONS en tal van medailles!

Meisjes 9 jaar:
  • Damesbrug: KIT IEPER op het podium!
    Orla Jane Rys 1ste plaats en Bo Andries op plaats 2.
  • Balk: KIT IEPER op podium!
    Orla Jane Rys Orla 2de plaats en Bo Andries 7de plaats.
  • Grond: KIT IEPER op het podium!
    Orla Jane Rys 1ste plaats en Bo Andries op plaats 2.
Meisjes 10 jaar
  • Damesbrug: KIT IEPER op het podium!
    Noore Becquaert 1ste plaats en Fran Vandeputte 12de plaats.
  • Balk: 
    Fran Vandeputte 4de plaats en Noore Becquaert 9de plaats
  • Grond: KIT IEPER op het podium!
    Noore Becquaert 1ste plaats en Fran Vandeputte 3de plaats.
Meisjes 11 jaar
  • Damesbrug:
    Michelle Vanisacker 5de plaats, Yana Verdru 7de plaats en Tiele Mees 16de.
  • Balk: KIT IEPER op het podium!
    Yana Verdru 3de plaats, Michelle Vanisacker 5de plaats en Tiele Mees 16de
  • Grond:
    Michelle Vanisacker 4de plaats, Yana Verdru 10de plaats en Tiele Mees 16de
Meisjes 12 jaar.
  • Damesbrug: KIT IEPER op het podium!
    Jutte Deheegher 3de, Tsige Pype 4de, Jill Bertier 5de, ex-aequo op de 20ste plaats voor Robijn Rys en Tille Verhaeghe, Maura Claerhout 23ste.
  • Balk: KIT IEPER op het podium!
    Tsige Pype 1ste plaats, Jutte Deheegher 2de, Jill Bertier 5de, Tille Verhaege 15de, Maura Claerhout 25ste en Robijn Rys 27ste.
  • Grond KIT IEPER op het podium!
    Tsige Pype 2de plaats, Jill Bertier 4de, Jutte Deheegher 5de, Tille Verhaeghe 7de, Robijn Rys 10de, Maura Claerhout 20ste.
Meisjes 13 jaar
  • Damesbrug: KIT IEPER op het podium!
    Annette Devoldere 3de plaats en Luna Pontrandolfi 7de .
  • Balk: KIT IEPER op het podium!
    Annette Devoldere 1ste plaats en Luna Pontrandolfi 5de .
  • Grond: KIT IEPER op het podium!
    Annette Devoldere 1ste plaats en Luna Pontrandolfi 6de .
Meisjes 14 jaar
  • Damesbrug: KIT IEPER op het podium!
    Fien Verplanken 2de plaats en Louise Fourni 6de .
  • Balk: KIT IEPER op het podium!
    Louise Fourni 1ste en Fien Verplanken 4de .
  • Grond: KIT IEPER op het podium!
    Fien Verplanken 1ste en Louise Fourni 3de  .
Uitslagen 15-16 jaar.
  • Damesbrug: KIT IEPER op het podium!
    Nanne Deheegher 3de plaats.
  • Balk: KIT IEPER op het podium!
    Nanne Deheegher 1ste plaats.
  • Grond:
    Nanne Deheegher 4de plaats.
Uitslagen 17+ jaar.
  • Damesbrug: KIT IEPER op het podium!
    Lisa Derycke 2de plaats, Sarah-Lynn Lemahieu 3de, Jana Phillips 4de en Fien Lenglaert 6de
  • Balk: KIT IEPER op het podium!
    Sarah-Lynn Lemahieu 2de  plaats, Lisa Derycke 4de plaats, Fien Lenglaert 5de en Jana Phillips 6de 
  • Grond: KIT IEPER VOL PODIUM!
    Lisa Derycke 1ste plaats, Jana Phillips 2de,  Sarah-Lynn Lemahieu 3de  en Fien Lenglaert 5de .

Het weekend van 25 en 26 januari 2020 deed Recrea KIT mee aan de Gymfed-Ploegenwedstrijd te Moorslede.

Volgens het gymfedreglement bestaat een ploeg uit maximum 5 en minimum 3 gymnasten.

Kit Ieper vaardigde 5 groepen af waarvan drie groepen beloond werden met een gouden podiumplaats en twee groepen met zilver.

De gymnasten Orla Jane Rys, Bo Andries, Noore Becquaert, Fran Vandeputte en Nore Goudeseune vormden de ploeg 9 – 10 jaar.

De kleinste meisjes van de afdeling Recrea TTM turnden een heel mooie wedstrijd en werden beloond met een GOUDEN medaille.

Bij de meisjes 11 – 12 jaar werden twee groepen gevormd.

Groep 1: Tsige Pype , Yana Verdru en Tiele Meese. De groep moest het redden zonder Jutte Deheegher die geveld was met griep en zonder Jill Bertier die verhinderd was.

Groep 2: Maura Claerhout, Michelle Vanisacker, Judith Tack en Robijn Rys. Tille Verhaeghe was verhinderd.

Beide ploegen behaalden met een minimale bezetting toch nog een ZILVEREN medaille.

Ploeg 13 – 14 jaar moest het redden met 3 deelnemers. Gaëlle Heyman was gekwetst en Luna Pontrandolfi was verhinderd.

De groep overtrof zichzelf en niettegenstaande de “bad beam day” van onze balkspecialiste Louise Fourni, behaalde de groep de 1ste plaats allround op een totaal van 8 groepen.

 Naast de groepsscore, werd bij de groepen vanaf 13 -14 jaar ook prijsuitreikingen gehouden per toestel voor de leeftijdscategorieën in het vrij werk.

Bij deze individuele scores kregen de Ieperse gymnasten volgende ranking op een totaal van 36 deelnemers en mochten alle gymnasten op het podium voor de punten per toestel.

 

1.     Fien Verplanken:

·         1ste plaats all round

·         Goud aan vloer

·         Zilver aan damesbrug

·         Zilver  aan sprong

·         Brons aan balk

 

2.     Annette Devoldere:

·         4de plaats all round

·         Brons aan sprong

 

3.     Louise Fourni:

·         12de plaats all round

·         Brons aan grond

De ploeg 17+ jaar behaalde eveneens de 1ste plaats all round op een totaal van 13 groepen.

Bij de individuele scores mochten Lisa Derycke en Nanne Deheegher op het podium voor de punten per toestel.

De gymnasten behaalden volgende individuele ranking op een totaal van 50 deelnemers:

1.     Nanne Deheegher:

·         2de plaats all round

·         Goud aan balk

2.     Lisa Derycke:

·         3de plaats all round

·         Goud aan grond

·         Zilver aan damesbrug

3.     Fien Lenglaert

·         23ste plaats all round

4.     Jana Phillips

·         24ste allround

5.     Sarah Lynn Lemahieu

·         26ste all round

Proficiat aan alle gymnasten !

Recrea TTM KIT IEPER neemt volledig podium in te Brugge en verzilverd haar plaats voor de finale op zaterdag 30 mei 2020

Op zaterdag 1 en zondag 2 februari 2020 trokken onze gymnasten naar het Julien Saelens sportcomplex in Brugge.

De Recrea TTM Kit Ieper werd persoonlijk gefeliciteerd door burgemeester Dirk Defauw.


Het team meisjes 9 – 10 jaar kwam naar huis met 4 keer goud en 1 keer brons.

Goud voor Orla Jane Rys, Bo Andries, Noore Becquaert en Fran Vandeputte en brons voor Nore Goudeseune.

 

De meisjes 11 – 12 jaar volgden hun voorbeeld: 4 keer goud en 1 keer brons.

Goud voor Jutte Deheegher, Jill Bertier, Michelle Vanisacker en Robijn Rys en brons voor Tiele Mees.

 

Meisjes 13 – 14 jaar all round: Fien Verplanken 2de, Annette Devoldere 3de en Louise Fourni 6de.

Full KIT-house op het podium aan de vloer: goud voor Fien Verplanken, zilver voor Annette Devoldere en brons voor Louise Fourni.

Fien Verplanken kreeg brons aan damesbrug en sprong.

Nanne Deheegher kreeg zilver all round bij de 15-16 jarigen en brons voor haar sprong.


Bij de categorie 17+ nam Lisa Derycke de gouden medaille alround in, Jana Phillips werd 4de, Sarah Lynn Lemahieu 11de en Fien Lenglaert 15de.

Voor de toestelscores kreeg Lisa Derycke goud aan grond en zilver aan de damesbrug.
Jana Phillips kreeg goud aan sprong en brons aan balk.

 

 

Een hele grote proficiat aan alle gymnasten !

Alle trainers van de Recrea TTM Koninklijke Ieperse Turnkring zijn super fier op jullie prestaties.

Recrea Toestelturnen te Brugge

Zaterdag 21 januari 2023.

Meisjes 13 jaar – vrij werk (totaal van 44 gymnasten)

Ella Vlaemynck  werd all round 1ste met een monsterscore van 62.050.
Ella mocht ook de 1ste plaats innemen aan de damesbrug én aan de balk waar ze telkens een foutloze oefening demonstreerde. Aan de sprong werd Ella 2de dankzij haar half in – half uit. Proficiat Ella met je sprong met de hoogste moeilijkheidswaarde! We zijn erg trots dat je je vrees opzijzette en toch je wedstrijdsprong quasi perfect uitvoerde. Je mag trots zijn op 15.600 punt aan sprong. Dit is net 0,50 punt verwijderd van de 1ste plaats! Aan de grond werd Ella 3de.

Laura Degrauwe werd 5de all round met 56.800 punt.
Voor de ranking per toestel nam Laura de 9de plaats in aan sprong, de 8ste plaats aan de damesbrug, de 9de plaats aan balk én mocht Laura het podium op aan de grond met een 2de plaats!

Marie Van Gyseghem behaalde de 17de plaats all round en de 7de plaats aan de sprong dankzij haar overslag in de lengte 14.700 (startwaarde 6). We trainen verder Marie voor de half in _ half uit!
Aan de damesbrug werd Marie 19de en aan de vloer 23ste.
Aan de balk had Marie pech en kon ze haar zenuwen moeilijk bedwingen met enkele valletjes als gevolg. Marie werd 28ste aan balk.

Fran Vandeputte was goed voor de 21ste plaats all round.
Fran werd 27ste aan de sprong, 36ste aan damesbrug, 8ste aan balk en 17de aan de vloer.
Mooi gewerkt Fran!

Noore Becquaert werd 33ste all round.
Gelet dat Noore een sprongoefening doet met een lage moeilijkheidsgraad, werd Noore 42ste aan de sprong. Aan de damesbrug mocht Noore de 24ste plaats innemen, aan balk 17de en aan de vloer 41ste plaats.

Marie Durnez werd 38ste all round. Net als Noore springt Marie een oefening met een lage moeilijkheidsgraad waardoor ze 40ste werd aan de sprong.
Aan de damesbrug werd Marie bestraft door een verkeerde afsprong en moest ze tevreden zijn met een 41ste plaats. Marie werd 22ste aan balk en 28ste aan de vloer.

Saar Vandenberghe was verontschuldigd voor de wedstrijd.

Meisjes 14 jaar – vrij werk (totaal van 27 gymnasten)

Yana Verdru mocht all round de 15de plaats innemen.
Yana werkte een heel mooie wedstrijdoefening af aan de balk en werd beloond met een podiumplaats (3de). Aan de sprong had Yana last van haar knieën moest ze zich tevreden stellen met een 3ste plaats. Aan de damesbrug werd Yana 13de en aan de vloer 21ste.

Tiele Mees behaalde all round de 18de plaats.
Net als Yana turnde ook Tiele aan de balk een heel mooie oefening en werd ze meer dan verdiend 4de aan de balk. Gelet dat Tiele aan de sprong start met een sprong met een lage moeilijkheidswaarde, werd ze 25ste. Aan damesbrug behaalde Tiele de 21ste plaats en aan de vloer de 18de.
 

Meisjes 15-16 jaar – vrij werk (totaal van 50 gymnasten)

Annette Devoldere werd all round 1ste met een monsterscore van 61.250 (2de plaats is goed voor 59.950). Zoals gewoonlijk turnde ze heel nette en vlotte oefeningen.
Ook aan de sprong mocht Annette de 1ste plaats innemen met haar wedstrijdsprong met de hoogste moeilijkheidswaarde. Aan de damesbrug was KIT opnieuw de topper van de wedstrijd. Opnieuw een eerste podiumplaats voor onze Annette!
Aan balk werd Annette 3de en aan de vloer 6de.

Lieke Vervisch had enorme pech aan de damesbrug maar zette haar wedstrijd met volle moed verder. Ze herpakte zich en turnde met een glimlach vlotte oefeningen aan de verschillende toestellen. Ze werd 9de aan grond en 7de aan sprong en balk. Haar doorzettingsvermogen zorgde ervoor dat ze 11de all round werd.

Auke de Ruytter deed voor het eerst in haar turncarrière deed ze mee aan een officiële gymfedwedstrijd. Sinds september zet ze alles op alles om mooie en haalbare oefeningen te tonen per toestel. Ze werd 33ste all round.

Jutte Deheegher en Jill Bertier waren verontschuldigd voor de wedstrijd.

 

Zondag 22 januari 2023

Meisjes 11 jaar – opgelegd werk (totaal van 52 gymnasten)

Bij de wedstrijden opgelegd werk jonger dan 12 jaar, werkt de Gymfederatie met brevetten.
Noor Dumon, Elene Feys-Jaques en Elise Marquant mochten naar huis met een gouden medaille. Een zilveren medaille werd uitgereikt aan Marie-Lou Decru.

Feys–Jacques Elene

Elene turnde een prachtige wedstrijd. Ze lette op al de kleine details en gaf de juryleden quasi geen kans om punten af te trekken. Dit zorgde voor een 2de plaats allround en dus ook voor een gouden medaille. Heel goed gedaan Elena!

Dumon Noor

Noor turnde zoals gewoonlijk een zeer mooie wedstrijd. Noor streeft ook naar de perfectie en dit was te zien in haar scores. Noor turnde een prachtige balkoefening zonder vallen. De jury was verbaasd van de prestatie die Noor leverde. Zo behaalde ze ook een meer dan verdiende 4de plaats all round met gevolg ook een gouden medaille. Super goed gedaan!

Marquant Elise

Elise turnde voor het eerst mee aan een officiële gymfedwedstrijd en dit deed ze zeer goed. Ze behaalde mooie resultaten bij alle toestellen en werkte zeer mooi af. We blijven verder oefenen op de oefening aan de brug, zodat Elise deze zonder twijfelen helemaal beheerst. Uiteindelijk leverde dit Elise een gouden medaille op en een mooie 7de plaats allround. Super trots op jou!

Decru Marie-Lou

Marie-Lou heeft ook een zeer mooie wedstrijd geturnd. Haar kracht aan de sprong is voor vele meisjes iets om jaloers op te zijn. Ze turnde een zeer mooie balkoefening en beheerste deze perfect. Aan balk wordt er nu verder getraind aan een hogere moeilijkheidswaarde zodat deze nog een hogere score oplevert. Uiteindelijk behaalde ze een 27ste plaats all round en dus een zilveren medaille. Super goed gedaan!

Meisjes 12 jaar – opgelegd werk (totaal van 59 gymnasten)

Ook hier een gouden medaille voor Orla-Jane Rys, Juliette Depuydt en Bo Andries. Bronzen medaille voor Nore Goudeseune.

Orla-Jane Rys had aan de balk wedstrijdstress. Niettegenstaande ze tijdens de opwarming alle elementen foutloos turnde, had ze drie valletjes tijdens de wedstrijdoefening. Een grote ontgoocheling voor Orla op het moment zelf, maar ze herpakte zich dankzij de steun van trainer Lisa erg snel en werkte verder een prachtige wedstrijd af met als resultaat een 1ste plaats all round op een totaal van 59 gymnasten met een monsterscore van 52.300 punten én een gouden medaille.
 

Juliette Depuydt had een topwedstrijd en werd ook beloond voor haar grote trainingsinspanningen met een gouden medaille! Juliette werd 8ste all round. Nu trainen we verder Juliette aan damesbrug zodat je nog een hogere score kan bereiken. Grote proficiat!
 

Bo Andries had eveneens een topdag op wedstrijd. Bo turnde een mooie en super sierlijke grondoefening en sprong (weliswaar met nog wat vrees) haar rondat-flik alleen. Proficiat Bo!
De mooie wedstrijdoefeningen bezorgden Bo een 12de plaats all round én een gouden medaille.

 

Nore Goudeseune turnde een mooie wedstrijd. Gelet dat Nore een aantal oefeningen turnt met een lagere moeilijkheidsgraad, werd ze 42ste all round wat goed is voor een bronzen medaille. De balk en de damesbrug zijn normaal gezien haar sterke toestellen. Hier turnde Nore mooie wedstrijdoefeningen, maar had ze pech met een aantal elementjes. Aan sprong start Nore met een achterstand van 2 punt ten aanzien van de medegymnasten en aan de vloer met 1 punt achterstand. We trainen verder Nore op je overslag aan de sprong) én je rondat-flik en overslag aan de grond. Volhouden!

 

Jongens 11-12 jaar – opgelegd werk

Soren Wolfs zette zoals we ondertussen gewoon zijn van hem mooie vaste oefeningen neer met als resultaat een gouden medaille.

Gilles Mullier maakte enkele foutjes aan grond door de zenuwen, maar door zijn perfecte afwerking werd ook hij beloond met een gouden medaille.

Remi Linclau heeft zich als nieuwkomer niet laten doen en ook met iets simpelere oefeningen perfect uit te voeren een zilveren medaille behaald.

 

Jongens 13-14 jaar – vrij werk

Jonas de Nul turnt voor het eerst in de categorie vrij werk op een recreatornooi en baant zich meteen naar een 6de plaats allround.

 

Jongens 15+ – vrij werk

Lewis Snick mocht tussen de oudste jongens aan het werk. Met wat sterke concurrentie, maar mooi afgewerkte oefeningen behaalde hij een 9de plaats.

Staf Redant moest forfait geven wegens ziekte.

Meisjes 17+ jaar – vrij werk (totaal van 21 gymnasten)

Fien Verplanken mocht op zondagavond de laatste wedstrijd van het weekend afsluiten. Ze verraste de jury’s met haar prachtige wedstrijdsprongen en werd dan ook meer dan verdiend 1ste aan sprong met een monsterscore van 16.200. Ook aan vloer werd ze de 1ste. Bij de damesbrug (het favoriete toestel van onze Fien!) maakte ze een mooie save om een val te voorkomen. Ondanks een element dat ze niet turnde, werd ze nog 4de aan de damesbrug. Deze resultaten bracht haar tot een 2de plaats all round. Chapeau Fien!

 

Het trainers- en juryteam van de Afdeling Recrea Toestelturnen is heel blij met de resultaten van alle gymnasten!
Louise Fourni, Lisa Derycke, Annette Devoldere, Fien Verplanken, Luna Pontrandolfi, Morgane De Gryse, Silke Decap, Rieke Man en Kathy Laheye.

Kerst bij KIT

De kerstboom 🎄 staat er al, en er werd ook al een sneeuwman gemaakt!
De gymnasten amuseerden zich te pletter tijdens de thematraining rond Kerst op woensdag 12 december ! Bekijk de sfeerfoto's op deze link.
Nu tijd voor een welverdiende vakantie!

PRETTIGE FEESTEN
MOOI EINDEJAAR
EEN VOORSPOEDIG, GEZOND 2019 !

Kerstkaartenverkoop tvv stages TTM en Tumbling Competitie

Hte jaar loopt nu toch stilletjes aan op z'n einde. Bijna Kerstmis. De (vries)kou is al aangekomen in ons land, de sneeuw is onderweg... Maar niet getreurd! Dat betekent ook dat het weer Kersttijd is! Ja, ook voor KIT Ieper! In deze gezellige periode van sprankelende lichtjes en versierde kerstbomen organiseren de competitiegroepen een Kerstkaarten-actie. Een pakje van zes originele kerstkaarten kost 5 EUR en de opbrengst gaat integraal naar de organisatie van de stages. Kerstkaarten zijn te verkrijgen bij de competitiegroepen meisjes en tumbling.