Koninklijke Ieperse Turnkring

Kalender

Westhoektornooi 2025

Prachtige prestaties op het Westhoektornooi 2025

KIT TTM

Op zaterdagvoormiddag en zaterdagnamiddag stond het C-niveau op het programma. We begonnen in de voormiddag met Lilly-May (C10), Cilou (C11) en Hasse (C12). Voor Lilly-May was het de allereerste wedstrijd en ze toonde hier een mooie balk en brugoefening wat haar een 5de en 6de plaats opleverde. Cilou die hier wederom een mooie balkoefening liet zien werd daarmee 7de. Hasse kon op alle toestellen stabiel blijven en dit leverde een eerste plaats op balk en een tweede plaats op brug en vloer op.

Op zaterdagnamiddag was het aan Soetkin (C16) en Madeleine (C14). Soetkin die net uit blessure kwam toonde mooie basisoefeningen wat een 4de plaats aan balk opleverde. Madeleine had daarentegen wat pech aan balk maar werd daar toch nog respectievelijk derde. Aan de vloer liet Madeleine ons een heel mooie oefening zien wat haar de eerste plaats opleverde.

Op zaterdagavond en zondagnamiddag nam het B-niveau deel aan het Westhoektornooi in Vlamertinge, waar de gymnasten hun talenten toonden op drie toestellen.

Jana Bryon (B13) en Ariana Pereira Costa (B13) openden de wedstrijd op balk. Ariana wist daar de eerste plaats te veroveren, terwijl Jana trots als derde eindigde. Daarna gingen ze door naar de grond, waar Jana zich naar de tweede plaats werkte en Ariana als vierde eindigde. Het laatste toestel was de damesbrug, waar Jana opnieuw het podium beklom met een derde plaats en Ariana de tweede plaats veroverde.

Tegelijkertijd, op een andere set, turnden Laura Devolder (B16+) en Inty Amerlinck (B16+). Voor elke oefening streden ze voor een podiumplek. Laura werd derde op de grond, damesbrug en ook op de balk. Inty scoorde eveneens goed: ze werd tweede op de grond, ging naar de eerste plaats op de damesbrug en eindigde tweede op de balk.

Op zondagvoormiddag turnden Joëlle, Svea en Noor hun wedstrijd bij de I9 meisjes. Elk toonde een mooie rekoefening. Noor Gheysen behaalde een tweede plaats. Joëlle Comyn en Svea turnden een makkelijkere oefening, maar heel netjes.  Aan balk waren allen heel gestresst en konden niet op de balk blijven. Volgende keer beter.  Vloer ging iets vlotter en ook daar kon Noor een podiumplaats bemachtigen. Ze strandde verdienstelijk op de eerste plaats. We keerden huiswaarts terug met vooral veel nieuwe ervaringen. 

Onze allerjongste gymnasten, de I8-meisjes van Gymtopia, mochten voor het eerst deelnemen aan een echte wedstrijd. Voor Milena Barrato, Ver Eecken Yana en Bulckaert Léonie was dit een spannende en leerzame ervaring.

De wedstrijd bood een mooie kans om te ontdekken hoe ver de meisjes al staan in het programma. Vol enthousiasme en inzet zetten ze hun beste beentje voor. Hoewel niet alle oefeningen tot in de kleinste details vlekkeloos verliepen, hebben ze zeker laten zien wat ze in hun mars hebben. De concurrentie was dit jaar pittig, waardoor een podiumplaats helaas net buiten bereik bleef. Toch hebben Milena, Yana en Léonie enorm genoten van deze eerste kennismaking met het wedstrijdcircuit.

Met deze waardevolle ervaring op zak, zijn ze vastberaden om keihard te trainen en volgend jaar sterker dan ooit terug te komen. We zijn ontzettend trots op hun inzet en kijken uit naar hun groei in de toekomst!

Op zondag ging het westhoektornooi verder waarin twee jonge gymnasten, Noor Malisse en Innayha Degreve, hun talenten toonden in de B11-categorie. Beide atleten lieten sterke prestaties zien, met Noor die schitterde op de vloer en Innayha die zich goed manifesteerde op zowel de balk als de brug.

Noor Malisse turnde heel sterk op vloer en werd beloond met een indrukwekkende eerste plaats. Ook op de balk deed Noor het niet slecht, ze behaalde hier een 7e plaats. Aan de brug eindigde Noor op de 13e plaats.

Innayha Degreve viel op met haar sterke resultaten op de toestellen balk en brug. Ze behaalde de 4e plaats op de balk, wat getuigt van haar precieze en elegante uitvoering. Ook op de brug liet ze haar vaardigheid zien, met een knappe 5e plaats als resultaat. Aan de vloer eindigde Innayha op de 10e plaats, haar uitvoering was netjes en energiek.

Het was een fantastisch weekend vol topprestaties voor onze KIT meisjes!

 

Westhoektornooi Vlamertinge TTM B- en C-niveau


Podiumplaatsen in alle categorieën B en C niveau!

De eerste wedstrijd van het seizoen 2017 ging door in Vlamertinge op 7 januari, het Westhoektornooi!
De B-gymnasten kwamen eerst aan de beurt; Laura Devoldere (B10), Jana Ketels (B10), Anouk Pecceu (B11), Sophia Prouvost (B12) en Emmy Delporte (B13) verzamelden heel wat podiumplaatsen:

Aan grond werd Laura eerste en Jana derde, aan balk werd Jana tweede en Laura derde, aan brug werd Laura derde en Jana vijfde. 

Anouk werd eerste aan balk en tweede aan brug. Door een kwetsuur aan de knie kon ze helaas haar mooie grondoefening nog niet tonen.

Sophia werd derde aan grond en vierde aan balk en brug. 

Emmy turnde voor het eerst een volledig gelukte barreles! Ze werd hiervoor beloond met een eerste plaats. Ook aan grond werd ze eerste. Door wat pech aan balk werd Emmy tweede.

De C-gymnasten: Hadewijch Vanherpe, Juliette Vangraefschepe, Ileana Depover, Lola Lamoot en Fien Verplanken (allen C11), Marthe Milleville (C12), Jorien Depreitere (C13), en Pauline Dispersyn (C17-18+) en Céline Six (C17-18+) gingen door met het verzamelen van podiumplaatsen:
Hadewijch werd derde aan brug, Juliette vierde, Ileana, zesde, Lola vijftiende en Fien zestiende. Aan balk werd Ileana vijfde, Lola zesde, Fien tiende, Hadewijch elfde, Juliette twaalfde. Aan grond werd Hadewijch derde, Ileana zesde, Fien tiende, Lola twaalfde en Juliette veertiende. 
Marthe verzamelde aan elk toestel een podiumplaats! Ze werd eerste aan brug, eerste aan balk en tweede aan grond.
Jorien werd eerste aan brug, vijfde aan balk en achtste aan grond.
Céline werd tweede aan balk, Pauline vijfde. Aan grond werd Céline vierde, Pauline zesde. Ook aan brug werd Céline tweede.

Goed gewerkt meisjes! Dit belooft een mooi seizoen te worden!

Westhoektornooi

zondag 13 januari 2019

Meisjes 8 jaar:

Rys Orla turnde haar eerste wedstrijdje en mocht alvast twee keer op het podium.
Balk : 1ste plaats op 15 gymnasten
Grond: 2de plaats met een verschil van 0.05 met de 1ste plaats
Wat er met de damesbrug gebeurde, is niet te begrijpen door de trainsters. Niettegenstaande Orla een fantastische en foutloze oefening turnde, werd ze pas 10de.

Meisjes 9 jaar

Ook voor Fran Vandeputte was dit een eerste wedstrijd.
Fran werd 4de aan de damesbrug en 6de aan de grond. Niettegenstaande de opwarming aan de balk zéér goed verliep, nam de stress bij Fran toe tijdens de wedstrijd en bezorgden 3 valletjes voor een 18de plaats aan de balk.

Meisjes 10 jaar

Michelle Vanisacker en Yana Verdru turnden beiden een zéér mooie wedstrijd.
Michelle werd 3de aan damesbrug, 3de aan balk en 6de – ex aequo me Yana – aan de grond.
Yana werd 4de  aan damesbrug, 5de aan balk en 6de aan de grond.

Meisjes 11 jaar

Zes Ieperse elfjarigen aan het werk.
Jutte Deheegher werd 2de aan de balk met één val, Maura Claerhout 13de, Robijn Rys 21ste, Tille Verhaeghe 30ste, Judith Tack 31ste en Cappan India 36ste.
Aan de damesbrug werd Jutte 3de, Maura 12de, Judith 16de, India 19de, Robijn en Tille met een ex aequo 30ste.
Aan de vloer tenslotte werd Jutte 1ste, Maura en Judith ex aequo 8ste plaats, Robijn 18de, Tille 25ste.
India werd officieel 3de maar na controle blijkt dit niet correct te zijn.
In werkelijkheid behaalde India de 16de plaats en verdient Robijn Rys de 3de plaats.

-----------------------------------------------

zondag 13 januari 2019

Meisjes 12 jaar

Gaëlle Heyman werd 6de aan damesbrug, 3de aan de balk en 11de aan de grond.
Annette Devoldere vergat één element aan de damesbrug en eindigde 7de. 
2 valletjes aan de balk bezorgden Annette een 7de plaats. Aan de grond tenslotte was Annette supersterk en behaalde ze de 1ste plaats.

Meisjes 13 jaar

Aan de damesbrug turnde Fien Verplanken een perfecte oefening en werd ex aequo 1ste.
Louise Fourni probeerde haar moeilijke elementen aan de damesbrug en werd 16de.
Aan de balk werd Louise 2de en Fien 10de.
Twee Ieperse toppers aan de vloer: Fien 1ste en Louise 2de.

Meisjes 15-16 jaar

Voor Sarah-Lynn Lemahieu was het de eerste wedstrijd na een lange blessuretijd. Zij werd 3de aan grond, 10de aan damesbrug en 9e aan balk.
Nanne Deheegher werd 2de aan de damesbrug, 2de aan balk en 7de aan de grond.

Meisjes 17+

Lisa Derycke turnde een prachtige wedstrijd.
Lisa werd 2de aan de damesbrug, 3de aan balk en 2de aan de grond.

Proficiat allemaal.
Klik hier voor de foto's

Provinciale kampioenen bij Tumbling AB

In het weekend van 22 en 23 februari trokken de AB’s naar Oostende voor het West-Vlaams kampioenschap tumbling.

Proficiat aan alle deelnemers met hun behaalde resultaten!

Zaterdag 22 februari

  • Voormiddag:

    •  Vic Depuydt werd West-Vlaams kampioen bij de jongens B 15-16 jaar.

    •  Maja Bem werd West-Vlaams kampioen bij de meisjes A 13-14 jaar.

    •  Lauren Hooghe werd West-Vlaams kampioen bij de meisjes B 12 jaar.

  • Namiddag:

    •  Noor Deboeuf behaalde een 2de plaats bij de meisjes A senioren.

Zondag 23 februari

  • Voormiddag:

    •  Daouda Camara werd West-Vlaams kampioen bij de jongens B 11 jaar.

    •  Saymen Maes werd West-Vlaams kampioen bij de jongens B 13-14 jaar.

    •  Leonie D’hulster behaalde een 2de plaats bij de meisjes B 15 jaar.

  • Namiddag:

    •  Maëlle Milleville werd West-Vlaams kampioen bij de meisjes B 13 jaar.

    • Colin Depuydt behaalde een 5de plaats bij de jongens B 17+.

    •  Ella Deboeuf werd West-Vlaams kampioen bij de meisjes B 17 jaar.

  • Avond:

    •  Maité Platteau behaalde een 2de plaats bij de meisjes B 14 jaar.

Westhoektoernooi TTM 2026

Op zondag 4 januari 2026 vond het Westhoektoernooi toestelturnen plaats voor de meisjes I8 en I9. Voor de 8-jarige turnsters was dit een bijzonder moment: hun allereerste wedstrijd! Babette Vanderhaeghe, Suzan Delbecque, Nora Lemahieu en Amélie Six gaven het beste van zichzelf! Suzan schitterde aan de brug en mocht trots de gouden medaille in ontvangst nemen. Babette liet zich eveneens van haar beste kant zien en stond maar liefst twee keer op het podium: zilver aan vloer en brons aan brug. Ook Amélie behaalde een knappe podiumplaats met een tweede plaats aan de brug. Nora turnde nette oefeningen en eindigde telkens mooi binnen de top 10. Helaas kon Lize Vinckier door omstandigheden niet deelnemen aan deze wedstrijd.

In de namiddag was het de beurt aan de 9-jarige meisjes. Deze wedstrijd was een ideale voorbereiding op de komende officiële Gymfedwedstrijden. Léonie Bulckaert en Milena Baratto brachten sterke en verzorgde oefeningen op alle toestellen. Léonie behaalde twee podiumplaatsen: goud aan brug en zilver aan vloer. Ook Milena mag bijzonder trots zijn, want zij veroverde de eerste plaats aan vloer.

De dames werden beloond voor hun inzet en harde werk. Als trainers zijn we enorm trots op deze prestaties. Een welgemeend dankjewel ook aan onze juryleden, die deze wedstrijd mogelijk hebben gemaakt.

Beschrijving van de wijnen uit de KIT-wijnverkoop 2021

Witte wijnen

1. Domaine Preignes Le Vieux “ Chardonnay” IGP Pays D’Oc, Frankrijk  2020 - 100% Chardonnay

Moeten we jullie dit huis nog voorstellen?  Al jaren zijn de wijnen van Aurélie en Robert Vic de huiswijnen van VION!  Elk eetfestijn, BBQ en of receptie zijn ze wel van de partij.  Ze hebben ons al menig prachtige momenten geschonken. 
Gelegen tussen Béziers en Adge in het schitterende decor van de Languedoc zijn ze reeds de 5de generatie van wijnbouwers met respect voor de omgeving en de natuur.
De wijn zelf is mooi goudgeel met lichte aroma’s van boter en hazelnoot-die zo kenmerkend zijn voor de Chardonnaydruif- met een delicate toets van tropisch fruit.  De smaak is vrij krachtig en mooi rond met een zachte afdronk.

Deze wijn past perfect als aperitief of bij fijne visgerechten met een lichte saus, maar ook bij een lekkere salade of gewoon zalig op het terras is deze wijn zeker te genieten.

fles € 6.50  -  doos 6 flessen € 36.00

2. Zantho “ Grüner Veltliner “ Burgenland, Oostenrijk 2020 - 100% Grüner Veltliner

Zantho is een initiatief van de Winzerkeller Andau en de beroemde wijnmaker Josef Umathum. Van de 210 leden van de Winzerkeller Andau werken er 70 zeer kwaliteitsbewuste wijnboeren mee aan dit project. Samen bewerken ze ongeveer 100 hectare van de beste wijngaarden van Andau.
De naam Zantho is de oorspronkelijke naam van Andau, uit oorkondes van 1488. De salamander op het etiket verwijst naar de natuur in de wijngaarden. De Pannonische salamander die hierop is afgebeeld, komt alleen nog maar voor in het beschermde natuurgebied ten zuiden van Andau.
In de neus pittige aroma’s van gele appels en steenfruit ondersteund door fijne ziltigheid. In de mond toont het peperige kruidigheid samen met fijne zuurgraad. De wijn is elegant en uitgebalanceerd.

Prachtig verfijnde wijn die mooi combineert met zeevruchten, of te genieten is als lekker glaasje tijdens de aperitief of op een zomerse picknick.

fles € 8.50  -  doos 6 flessen € 48.00

3. Le Grade, Fiano di Avelino DOCG, Italië 2019 - 100% Fiano di Avelino

De gebroeders Ercolino starten in 2005 met hun wijnhuis nadat ze tot 2003 bij het beroemde domein Feudi di San Gregorio werkten als wijnmakers.  In korte tijd maakten zij ook van dit wijndomein een successtory, momenteel zijn ze in het bezit van meer dan 100ha wijngaard en maken ze enkel gebruik van lokale druivenrassen.
Deze wijn is hoofdzakelijk afkomstig van wijngaarden met een vulkanische bodem waardoor de wijn een mooie mineraliteit meekrijgt.  Naast een eerder complexe neus met vooral florale toetsen en een zweem van honing en amandel, krijgt deze complexe wijn ook een zachte afdronk met een subtiele finale.
Deze wijn combineert mooi met kreeftbereidingen en rijke visgerechten maar zelfs wit vlees en kaas doen het goed bij dit pareltje.

fles €10.00  -  doos 6 flessen € 57.00

Rosé wijnen

1. Domaine Preignes Le Vieux “ Syrah Prestige” IGP Pays D’Oc, Frankrijk  2020 - 100% Syrah

Hier zijn we terug met een ander pareltje van Domaine Preignes Le vieux, eens te meer laat het echtpaar Vic hier zien dat ze steeds weer wijnen weten te maken met een prachtige prijs/kwaliteitsverhouding.  Dit is een zomerse rosè met mooie kleur en aroma’s van rode vruchten en wat kruidigheid in de neus.  Lekker sappige afdronk die je doet verlangen naar…. Een tweede glaasje.  Dit is de ideale begeleider van warme zomerse dagen, lekker op terras bij wat charcuterie of een maaltijdsalade, of gewoon zo zalig op het terras met de zon op je snoet.

fles €6,00  - doos 6 flessen €33,00

2. Chât. Rosan « Evidence » Côtes de Provence, Frankrijk 2020 - 40% Syrah, 30% Grenache, 15% Rolle, 15% Cinsault

Dit is een domein dat ondertussen aan de vijfde generatie toe is. Met veel respect voor traditie worden hier wijnen gemaakt die stuk voor stuk als voorbeeld kunnen dienen voor hun appelatie.
Lichte rosé kleur, complexe neus van minerale toetsen en exotisch fruit. In de mond heel fris en fruitig met een mooie finale. Lekker als aperitief, meloen met ham of bij een zomerse Bouillabaisse

fles € 9.00  -  doos 6 flessen € 51.00

Rode wijnen

1. Domaine Preignes Le Vieux “ Syrah Prestige” IGP Pays D’Oc, Frankrijk  2020 - 100% Syrah

12 maanden gerijpt in nieuwe eiken vaten. Kruidige volle wijn met een schitterende diepe rode kleur, fijne en zijdezachte tannines, een heerlijk bouquet met aroma’s van zwarte peper, viooltjes, braambessen met een vleugje laurier en een lange finale. Deze wijn gaat perfect samen met gegrilde of kruidige (vlees-)gerechten, wildgerechten, zoals haas. Syrah is tevens dol op varkensvlees.

fles € 6.50  -  doos 6 flessen €36.00

2. Las Cuadras “ Tempranillo – Garnacha” Costers del Segre, Spanje 2019 - 70% Tempranillo, 30% Garnacha

Prachtige Catalaanse rode wijn, gemaakt van dé Spaanse topdruif Tempranillo, aangevuld met 30% garnacha. De Tempranillo doet het heel goed in de hoger gelegen en dus koelere wijngaarden in Spanje.Mits goed gesnoeid – zoals bij Las Cuadras – bereikt deze druif er een perfecte rijpheid. De garnacha zorgt voor een kruidige smeuïgheid die heel goed samengaat met de frisheid en elegantie van de Tempranillo.
Na de oogst volgt een moderne vinificatie met aansluitend een rijping van vier maanden in grote vaten van Frans eikenhout. De eikengeur past mooi bij het subtiele aroma van bessenfruit. De smaak is heel toegankelijk, sappig en zelfs vol, maar zonder zwaar te zijn. Heerlijk bij kip, gegrild vlees of zomaar een glaasje om te genieten.

fles € 8.00  -  doos 6 flessen € 45.00

3. Clos Beard, Saint – Emilion, Frankrijk 2016 - 85% Merlot, 15% Cabernet Franc

Sinds twee generaties, bewerkt de familie Borderie met een enorme passie hun wijngaarden. Die gezegend zijn met een formidabele ligging.  Het domein produceert wijnen met veel elegantie en een vol karakter. Deze 2016 is een fantastische wijn, geheel in de lijn van dit legendarische jaartal. Deze wijn biedt een elegante neus met toetsen van cassis en bramen. In de mond krijgen we een vlezig pallet met rijpe tannines. Te serveren bij een mooi stuk gegrild vlees of een rijke kaasschotel.

fles € 13.50  -  doos 6 flessen € 75.00